Vanempastor Erki Tamm

Vanempastor Erki Tamm

vanempastor Erki TammKogudus on mu kutsumus. See pole lihtsalt töötamine koguduseinimeste heaks, vaid koos kogudusega meie ümber asuva kogukonna teenimine. Soovin, et iga koguduseliige elaks isiklikus elus välja parimat vastavalt oma annetele ja kutsumusele. Usun, et Jumal hoolib igast inimesest ja tahab tuua meie ellu positiivseid muutusi. Kristlus pole minu jaoks kunagi olnud kiriku-usk, vaid suhe elava Jumalaga ning vastutus tema ees. Olen tänulik, et võin olla osa koguduseperest.

Ilmavalgust nägin 1968 ning minu lapsepõlvekodu oli Kohilas. Minu esivenamad on olnud kristlased mitu põlvkonda ning mu vanaisa ja isa teenisid vaimulikena. Viimasest tingituna olen elanud nii Ida-, Kesk- kui Lääne-Eestis.

Pärast Luua Metsakoooli lõpetamist teenisin kaks aastat sõjaväes. Naastes olid poliitilised olud muutumas. Taasavati Kõrgem Usuteaduslik Seminar Tartus, mille lõpetasin 1993. a.

Aasta enne teoloog-usuõpetaja diplomi saamist abiellusin Riinaga ning tänaseks on meil neli imetoredat tütart. Meie esimeseks ühiseks elu- ja teenistuspaigaks sai Hiiumaa, Kärdla. Lisaks pastorina teenimisele töötasin õpetaja ja direktorina Kärdla ja Palade koolis ning Kärdla Linnavalitsuses.

Alates 2004. aastast elame taas mandril ning pärast kaheaastast teenimist Allika koguduses, olen tänaseni Tallinna Kalju Baptistikoguduse vanempastor. Aastatel 2008-2016 teenisin lisaks Eesti EKB Koguduste Liidu peasekretärina. 23. aprillist 2016 teenin Eesti EKB Koguduste Liitu selle presidendina.