Pühapäeviti kirikus

Pühapäeviti kirikus

Jumalateenistuse aeg: pühapäeviti kell 10:00 – 11:30

Meie jumalateenistused on lihtsa ülesehitusega ega ohusta külastajat liigsete üllatustega. Alustatakse ühise laulmise, piiblilugemise ja alguspalvega. Põhilise osa teenistusest moodustab jutlus, mis kestab tavaliselt 20-30 minutit.  Jutluse ajaks on lastel võimalik minna pühapäevakooli tundi või lastetuppa mängima.

Jumalateenistuste juurde kuuluvad lahutamatu osana palved. Palvetatakse ühiselt kohaletulnud inimeste vajaduste ja maailmas toimuvate sündmuste pärast. Meie veendumus Piibli õpetuse kohaselt on, et Jumala jaoks ei ole olemas ebaolulisi või “tüütuid” palveid, vaid nii nagu isa kuulab alati hea meelega oma last, nii ei jäta ka meie Taevane Isa ühtki palvet kuulmata.

Vahel räägivad jumalateenistusel ka koguduseliikmed. Neid sõnavõtte või ka intervjuusid nimetatakse tunnistuseks, kus jagatakse kuulajatega oma usulisi kogemusi ja mõtteid.

Me armastame nii vanemaid kui ka tänapäevaseid kristlikke laule ning peaaegu igal pühapäeval laulavad või mängivad teenistusel meie koguduse erinevad muusikakollektiivid.

Koguduse majanduslike vajaduste katteks lastakse teenistuse ajal mööda saali ringi liikuma korjanduskarp, kuhu igaüks saab oma annetuse sisse panna. Annetamine on iga inimese sügavalt vabatahtlik otsus ja valik.

Jumalateenistused lõpevad lauluga. Peale jumalateenistust on võimalik pastoriga individuaalselt rääkida ja palvetada. Kirikus on avatud ka kristliku kirjanduse lett.

Jumalateenistustest osavõtmine on vaba kõigile huvilistele.

Kirikukohv

Peale jumalateenistust on kõigil võimalus minna hoovil asuvasse kõrvalmajja ning saada osa “kirikukohvist”. See kujutab endast võimalust kohvi – või teetassi taga rääkida ning tutvuda teiste inimestega.

Kõigile huvilistele on avatud koguduse raamatukogu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga